Recents in Beach

Έκανε το καθήκον του .....ΠΑΟΚ - Μποέμιανς 2-0

Αυτό που έπρεπε, αυτό έγινε. Για το δικό του γόητρο, για τη βαθμολογία της χώρας, με ηγέτη, σκόρερ και δημιουργό τον Ντιέγκο Μπίσεσβαρ, ο ΠΑΟΚ ξεμπέρδεψε με 2-0 επί της Μποέμιαν. Ακυρώθηκε λανθασμένα το τρίτο γκολ του Δικεφάλου.

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου και «τα παιδιά του» έπραξαν το αυτονόητο. Συνεχίζουν στην Ευρώπη. Η πρόκριση στα playoffs του Europa Conference League ήρθε χάρη σε δύο γκολ από τους Σβαμπ (4’) και Μπίσεσβαρ (28’) και κάποια… καρδιοχτύπια στην ευκαιρία του Γουόρντ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Σ’ αυτή την χρονική περίοδο, στο ξεκίνημα της χρονιάς, κανένας μα κανένας δε θα θυμάται την εμφάνιση. Ειδικά στο δεύτερο μέρος. Μετράει το αποτέλεσμα και οι Κυπελλούχοι Ελλάδας πέτυχαν τον στόχο τους. Αν ήταν πιο εύστοχοι στις πολλές στιγμές που δημιούργησαν το σκορ θα είχε ξεφύγει…