Μια εκδήλωση τιμής και μνήμης που διοργανώνει κάθε χρόνο τέτοια μέρα με τέλεση επιμνημόσυνης δέησης ο Δήμος Παύλου Μελά.
Η κ. Αγγελάκη δήλωσε μετά το πέρας της τελετής:
''Η ιστορική μνήμη είναι μια ζωντανή πυξίδα, την οποία εμείς μόνο την κρατούμε ζωντανή και οι αγώνες του λαού μας για ελευθερία και δημοκρατία, είναι αυτοί που πρέπει να αποτελούν σταθερή πυξίδα για τις σύγχρονες ανάγκες της κοινωνίας και της Δημοκρατίας μας.''.
0 Σχόλια